19 stycznia 2014

Mała korekta

Hej :) Dzisiaj chciałam napisać coś na temat paznokci żelowych...
     Często słyszę jak dziewczyny mówią "ja nie chcę żeli, ja chcę tipsy". Zawsze wtedy powtarzam, że na tipsy też daje się żel. Tips to jest tylko i wyłącznie metoda przedłużenia płytki. Można też położyć żel na naturalną płytkę (dużo osób tylko to uważa za "żele".)
     W każdym bądź razie, ja mam teraz na sobie paznokcie żelowe, przedłużone na tipsie. Chciałam Wam pokazać jak wyglądają po zmyciu lakieru: Nie ja je robiłam, robiła mi je koleżanka, z którą byłam w parze, a pani poprawiała.
W szkole nie było dużego wyboru kolorowych żeli, więc są pokryte tylko kamuflażem. Na zdjęciu widać już spory odrost (paznokcie mają ponad 2 tygodnie), który mi już zaczął przeszkadzać.


Wygląda to nieestetycznie, a po pomalowaniu lakierem widać wyraźnie ten uskok, gdzie zaczyna się żel. Tak źle i tak niedobrze. Po odsunięciu skórek było jeszcze gorzej. Postanowiłam zrobić małą korektę, na razie tylko na lewej ręce. I prezentuję się to tak :


 Dla porównania: lewa zrobiona, prawa jeszcze przed:


Widać różnicę ? ;)

Dzisiaj czeka mnie druga ręka, ta gorsza, bo robiona moją lewą, która jest totalnie LEWA i pewnie zajmie mi to całe wieki. No trudno, niech się ćwiczy.
Nie chcę na razie ściągać paznokci ze względu na szkołę, choć chciałabym ze względu na bloga. Takie dylematy :)

Aa, jeszcze taka mała dygresja na temat prawego palca serdecznego. Jak widać jest niekompletny. Dlaczego? W czasie robienia, kiedy miałam tylko przyklejone tipsy bez żelu jakoś zahaczyłam i mi się ułamał. Pani stwierdziła, że może da się to uratować, zalewając ten ułamany tips żelem. Taa, udało się, ale drugiego dnia ten kawałek się odłupał :P
        Tak więc, niech to będzie taka lekcja, że jeśli tips się ułamie to warto poświęcić te parę minut, ściągnąć go i nakleić nowy, niż robić fuszerkę żeby klientka drugiego dnia wróciła niezadowolona :)


2 komentarze:

  1. Oj tak pamiętam to całe zamieszanie z nazwami, jednak mimo wszystko wciąż większość kobiet na każdy rodzaj przedłużania paznokcia mówi "tipsy" :) Znacznie lepiej wyglądają po uzupełnieniu a ból robienia lewą ręką prawej dobrze pamiętam, siedziałam nad nimi zawsze z 2-3godziny :P Ja tam niecierpliwie czekam na zdobienia! Może pokaż to co już widziałam na facebooku ;>

    OdpowiedzUsuń

Dziękuję za wszystkie komentarze :) Są one dla mnie motywacją do dalszej pracy :) Na komentarze odpowiadam pod danym postem, więc możesz śmiało zajrzeć za jakiś czas :) Jeśli hejtujesz- miej odwagę się podpisać :)